Смішне СТБ і дешеве стукацтво

Усі присутні журналісти уже, мабуть, отримували на скриньку пропозицію співпраці від телеканалу СТБ; 
але усе ж процитую, може хто не бачив:
Уважаемые коллеги! Телеканал СТБ для участия в проекте «Правила Жизни»,
приглашает к сотрудничеству активных и амбициозных журналистов, работающих в жанре журналистского расследования. Если вам не безразличен произвол, происходящих в социальной жизни страны, нарушения прав человека и есть желание что-то изменить, наше сотрудничество будет продотворным и взаимовыгодным. Итак, подробнее:
Наш проект «Правила Жизни» растет, и мы находим журналистов во всех регионах Украины… Мы заинтересованы в профессионалах, способных самостоятельно проводить грамотные расследования. Важный элемент таких расследований — внедрение (именно в этом мы заинтересованы наиболее).
Пример: журналист со скрытой камерой внедряется в предприятие, в котором происходит «беспредел» (Н-р: чтобы понять, что на самом деле творится в супермаркетах, увидеть реальные проблемы кухни, нужно устроиться туда на работу, продавцом, поваром или охранником. Одну-две недели ходить на работу со скрытой камерой и снимать «кухню изнутри». Задавать провокационные вопросы, выводить на откровения сотрудников). Полученный материал вы передаете нам и получаете гонорар в зависимости от сложности расследования (от 500 до 5000 грн.) Журналист не «засвечивается», его имя не упоминается. Журналистов, показавших себя профессионалами, проект «Правила Жизни» будет рад пригласить в Киев на постоянную работу. Если вы заинтересованы, напишите нам и мы отправим более подробное описание работы.


Моя думка (цікава думка громади — тому і пишу тут про це): по-перше, у такому селі як Чернівці це нереально. Ну куди журналіст «внедриться» так би ніхто не пізнав? Ну добре, раз таке зробить — і усі будуть знати хто шо зробив і все таке. Ще й покалічать в разі чого.
Але суть навіть не в цьому. Дивлячись як дешевенько зроблені ці нещасні «програми» на СТБ, у форматі «савєршенна сікрєтна» з тривожним голосом за кадром і усіма необхідними атрибутами; крім того, розуміючи яким мав би бути НАСПРАВДІ жанр журналістських розслідувань...
Не знаю, від такої «пропозиції» просто реально смішно. Називається, піди і за 500 гривень усіх поздавай шоб їх по телевізору показали.

19 коментарів

Святослав Вишинський
Формулювання листа очевидно розраховане на людей наївних — далеко не «профессионалов». Оплата, враховуючи реальні ризики та ін. — взагалі відверто дивує. Технологія своєрідної "інформаційної піраміди" в найбільш негативному значенні цього слова.
Роман Дзик
Ги-ги! «Журналистов, показавших себя профессионалами, проект «Правила Жизни» будет рад пригласить в Киев на постоянную работу». Цікаво, чи справжні журналісти-професіонали поведуться на таке. Хіба спокусяться на гонорар «от 500 до 5000 грн.» (в залежності від того, наскільки сильно покалічать :)
Роман Дзик
До речі, як це все узгоджується із законом про невтручання у приватне життя людей?
Святослав Вишинський
Як українська дійсність узагалі узгоджується з будь-якими законами Української держави? Це визначально світи паралельні.
Лілія Шутяк
Так, отримала також цю штуку і саме нині на роботі з колегою обговорювали таку «заманливу» пропозицію. Найобразливіше те, що нашу професію прирівнюють до роботи звичайних стукачів. Зверніть увагу, що твоє ім'я та прізвище ніде не згадується, але матеріал ти робиш, переживаєш за якість (не кажучи вже про власне здоров'я і безпеку)… До того ж, у Чернівцях це справді нереально. Легко знайдуть і 500 гривень на ліки не вистачить (якщо вони ще будуть потрібні).

Цікаво також інше: ЩО ти зможеш дізнатися за один-два тижні роботи на якомусь підприємстві? За цей час навіть не познайомишся зі співробітниками як слід (а вони ж мають тобі цю інформацію надавати).

І, до речі, а де журналіст має взяти фальшиві документи, щоб влаштуватись на роботу? Не піде ж він туди з власним паспортом й ідентифікаційним кодом)))?
Альберт Комарі
Ну, в принципі, все залежить від пронирливості і «наглості». Можна й про те, що тобі треба, дізнатися. Вистачить і одного тижня. Але як потім цим людям в очі дивитися? Врешті решт, і так усі знають, який бардак твориться у певному підприємстві і де він є.

Наприклад, я працював у великому торговельному центрі, й до того потім всі чернівецькі супер та гіпермаркети були моїми клієнтами. Я добре знаю ту «кухню» і зсередини, і ззовні, але її ж знає незліченна кількість осіб. Тож чи є сенс використовувати для подібних справ журналіста? Можна й серед менеджерів свого стукачика завести, і все буде тихо та суперово… :))
Надія Григоренко
СТБ чекає на твої пропозиції! =)
Надія Григоренко
Мені сподобалась фраза: «у такому селі як Чернівці». Оце справді так!
Як маркетолог мушу підмітити, що текст звернення написано абсолютно неграмотно. Так, ніби це дитина з 5-го класу придумала. Текст викликає недовіру, сумнів і навіть просто смішно з того!
А ідея… Ну, це взагалі жах… Все вже сказано вище в коментарях.
Микола Костинян
а як варто було написати з точки зору маркетингу?
було б дуже цікаво почитати:)
Сергій Сорокман
а як взагалі можна написати подібне повідомлення з економічної точки зору? :)
Надія Григоренко
Продавцем тут є канал СТБ, споживачем (реальним чи потенційним) — журналіст.
По-перше, продавцю не можна постійно наголошувати на своїй особі, що СТБ робить постійно і починає вже у 2 реченні.
«Наш проект «Правила Жизни» растет, и мы находим журналистов во всех регионах Украины… Мы заинтересованы в профессионалах, способных самостоятельно проводить грамотные расследования.»
Коли читаєш такий текст, думаєш: «Ну і що? Ну, росте ЇХ проект, а мене це як стосується? А мені взагалі все одно, що у них там росте і в чому вони зацікавлені...».
Основне завдання подібної розсилки — довести журналісту, що співпраця з СТБ буде йому вигідною. А тут що бачимо? Що ця співпраця буде вигідною для СТБ. І все.
По-друге, якість тексту не відповідає запитам цільової аудиторії. СТБ писав журналістам, а це здебільшого розумні люди, які вміють гарно писати. Чому ж тоді сенс повідомлення «розжований» як для школярів?
Якщо вже приклад, то чому тільки один?
Безліч тавтологій. Треба їм нагадати, що в українській мові існують синоніми. А ще навчити їх граматики, бо, хоч російська мова мені не рідна, я все ж знайшла у тексті граматичні помилки.
По-третє, як уже сказано до мене, ця пропозиція ніяк не звірена із законодавством. Адже очевидно, що це порушення.
Але найголовніше — я не відчула з тексту, що журналісту надаються гаратії щодо повної і вчасної оплати, а також того, що ім«я дійсно буде приховане.
Словом, текст не викликає довіри.
І взагалі вони повні лузери. Через них я потратила купу часу, пояснюючи, чому вони лузери!..
Сергій Сорокман
Тобто тобі теж така фігня приходила на пошту?
Єдине, що я не зрозумів досі — те, чому цей спам і до мене потрапив, оскільки я ніфіга не журналіст, і якщо десь і публікуюся, то вкрай рідко…
Надія Григоренко
Нєа, мені не приходило.
Це тільки аналіз (тай той нашвидкуруч) того, що я тут прочитала.
Володимир Карагяур
Якийсь ідіотизм, а вибачте скільки коштує технічна частина такого «внєдрєнія». Чи вони вважають у кожного журналіста обов`язково є скрита камера і тому подібне.
Альберт Комарі
Нагадує енкаведистські часи. Стукани, і отримуєш винагороду. Брудно і відверто гидко
Сергій Сорокман
на мою думку це взагалі є спробою «підтягнути» до себе журналістів, які або лише розпочинають свою кар'єру, або, так би мовити, вже у відчаї за відсутності грошей. Пропозиції такого роду аж ніяк не сприйматимуться професіоналами, чий гонорар є близьким до верхньої межі запропонованої суми. Смішно.
Володимир Карагяур
Хотілось почути автора цієї ідеї, що він хотів створити.
Сергій Сорокман
мені здається, що це або «утка» (перепрошую, не знаю, як це має бути на українській), або кидалово з боку СТБ. Хоча я більше схиляюся до думки, що це кидалово
Оксана Баланюк
пригадалося, як одна знайома знімала відео для стб, на якусь сльозливу передачу про нещасну, покинуту коханим вагітну юнку… однак юнка свого нещастя не розуміла, а оскільки канал вимагав романтики, журналіст змушена була буквально надиктовувати дівчині текст… що ж поробиш-політика каналу)
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте